Pożyczka bez dochodu

Obowiązek posiadania zaświadczenia o dochodach powoli odchodzi w zapomnienie. Wynika to z faktu, iż w życiu zdarzają się sytuacje, na które nie mamy wpływu. Choćbyśmy bardzo chcieli go mieć, to często jesteśmy zdani na samych siebie. Bywa tak, że taką sytuacją jest ciągła odmowa podjęcia z Tobą współpracy. Może w ostatnim czasie zwolniono Cię, a nie masz innego źródła zarobku. Osoby utrzymujące się z różnego rodzaju świadczeń, takich jak np. renta będą mogły skorzystać z oferty pożyczki bez dochodu. Jeśli pracujesz w tzw. szarej strefie tudzież „na czarno”, to taka pożyczka także skierowana jest do Ciebie.
Przy składaniu wniosku o ten rodzaj pożyczki będziesz proszony/a o udzielenie pewnych informacji. Niezbędny w tym procesie będzie dowód osobisty. Gdy tylko nawiążesz kontakt z konsultantem, to rozpocznie się weryfikacja Twoich danych będąca swego rodzaju sposobem na zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno firmie, jak i przyszłemu pożyczkobiorcy. Dzięki niej unikniemy ryzyka, np. podszywania się potencjalnego klienta pod inną osobę. Stąd też możesz zostać poproszony o skan dowodu osobistego, aczkolwiek nie w każdym przypadku musi tak być. Weryfikacja może odbyć się nie tylko poprzez rozmowę z konsultantem, ale także za pośrednictwem przelewu bankowego nadanego z osobistego konta wnioskodawcy.
Zdecydowanym plusem pożyczki bez dochodu jest zaoszczędzenie czasu na kompletowaniu dokumentów, czy też szukaniu pracy. Ponadto, nie każdy musi też chcieć, aby informacja o przyznanym kredycie dotarła do pracodawcy, za czym tym bardziej przemawia decyzja o wnioskowaniu o takie źródło pomocy. Nie ma potrzeby szczególnego wysilania się w celu otrzymania pożyczki, co na pewno jest dużym udogodnieniem dla niejednej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *