Wypoczynek nad morzem w Świnoujściu

20 lipca 2021

Turyści z terenu Polski jak i państw sąsiadujących chętnie decydują się na przyjazd do Świnoujścia nie tylko zważywszy na ciekawą bazę noclegową, która jest bardzo zróżnicowana i zaczyna się od małych wynajmowanych pokojów, prywatnych kwater kończąc na luksusowych hotelach i apartamentowcach, ale również jednym z czynników jakie kuszą na przyjazd są fascynujące atrakcje związane z tymże miastem.

Dość ciekawym i godnym polecenia punktem od którego powinniśmy zacząć wędrówkę przez Świnoujście jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które mieści się w punkcie będącym niegdyś Ratuszem Miejskim, co pozytywnie wpływa na odbiór osób zainspirowanych tą miejscowością.

Przedstawiana wszystkim przyjezdnym budowla jest uważana za najstarszy architektonicznie obiekt w całym Świnoujściu, który zaczął być budowany w 1805 roku, a budowla została finalnie wydana do użytku po roku 1806 czyniąc z niego niemałą atrakcje dla przyjezdnych. Chcemy zaznaczyć fakt, iż projekt budowy muzeum był już gotowy do wdrożenia 13 lat przed rozpoczęciem budowli, a twórcą tego pomysłu, który wszedł w życie był znany budowniczy o nazwie Meyer.

Po ukończeniu muzeum znanego w zamierzchłych czasach jak ratusz zdecydowano się na powiększenie budynku o wzbogacenie jego uroczą ażurową wieżyczką, co dodaje charakteru budynkowi, a sama wieżyczka mieści się na środku obiektu na samej górze z tego względu, że miała być widoczna z każdej strony.

Widoczność wieżyczki była bardzo istotna ponieważ zamontowano w niej niezwykle oryginalny zegar, którego możemy usłyszeć jak wydobywa z siebie dźwięk każdego dnia o godzinie 6 rano i 6 po południu grając kuranty znane zarówno miejskim jak i przyjezdnym mieszkańcom. Korzystnym aspektem przyjazdu do Świnoujścia jest dogodna dla turystów baza noclegowa, która oferuje miejsca tymczasowego pobytu w korzystnych cenach, co pozytywnie wpływa na odbiór miasta przez wczasowiczów z całej Europy i nie tylko.

Mając wynajęte noclegownie nieopodal omawianego wyżej Muzeum Rybołówstwa Morskiego polecamy dokładnie zbadać obiekt ponieważ z tyłu budynku znaleźć możemy słynny skwer na którym jest przepiękna fontanna oraz dająca do myślenia oświetlana tabliczka z napisem „Tym co nie powrócili z morza” mówiąca o rybakach i innych osobach pływających na morzach wód Bałtyku. Między obecnym zastosowaniem budynku jakim jest muzeum we wcześniejszych latach było miejsce to udostępniane jako schron przeciwlotniczy służący mieszkańcom w okresie II wojny światowej, która dotknęła również miejscowości nadmorskie.

Napisz komentarz

Zostawiony przez Ciebie adres e-mail nie będzie widoczny publicznie.