Atrakcje turystyczne Łeba

21 lipca 2021

Leżąca nad morzem Bałtyckim piękna zarówno latem jak i zimą Łeba sprowadza w swoje okolice tysiące turystów każdego sezonu wręczając im niezapomniane wspomnienia z wczasów w tymże cudownym miejscu. Wybierając bazę noclegową w centrum kurortu nadmorskiego Łeba, będziemy mieli możliwość pójścia na plażę w celach wypoczynkowych i opalać się, aż do samego zachodu słońca na piaszczystych i złocistych oryginalnie wyglądających plażach, które słyną z fantastycznego klimatu.

Przyjezdni wczasowicze w chwilach odreagowania monotonnego leżakowania i opalania się mają możliwość pójścia do wody i popływania w niezastąpionym morzu Bałtyckim poprawiając tym samych swoją kondycję i sprawność ruchową. Nocowanie w Łebie to fantastyczne doznanie ponieważ po dniu wypełnionym opalaniem się i pływaniem będziemy mogli pójść do pobliskiego baru i zasmakować Łebskiego piwa, które jest lekko pasteryzowane i nie porównywalne z żadnym innym prowiantem, którego możemy spotkać w lokalnym wydaniu i regionalnej tradycji. Mieszkając w samej Łebie gdzie baza noclegowa sama w sobie zachęca do dłuższego pobytu mamy możliwość udania się niespełna 5 km od samego centrum kurortu do Słowińskiego Parku Narodowego.

Chcąc trafić do parku jak najszybciej możemy udać się na zachód od Łeby autem lub pojechać na spokojną wyprawę rowerem. Często odwiedzany park został stworzony już w 1967 roku i zamieszkują jego niespotykane na innych obszarach nadmorskich ptaki, których liczba sięga aż 250 różnorakich odmian sprawiając, że jest to naprawdę ciekawe miejsce do zwiedzenia zarówno dla rodziców jak i ich potomstwa w celach rekreacyjnych, ale również także edukacyjnych. Ciekawym miejscem w Słowińskim Parku Narodowym są Ruchome Wydmy, których nie spotkamy w tak oryginalnym wykonaniu i zróżnicowanym terenie jak właśnie w okolicach Łeby.

Wydmy są doskonałą atrakcją dla wczasowiczów, które mogą znaleźć pomiędzy fantastycznym jeziorem Łebsko, który oferuje niesamowitą florę a morzem Bałtyckim którego nie można pominąć w swoim planie wycieczki. Kiedy będziemy zmierzali na Wydmy ciekawym miejscem jakim polecamy odwiedzić jest zakamuflowany niemiecki poligon z czasów zeszłego stulecia, a dokładnie z 1940 roku w którym znajdziemy Wyrzutnię Rakiet.

Sama budowa poligonu była strategicznie zaplanowana ponieważ leży na obszarze, który odznaczał się małą ilością osób zamieszkałych na tych terenach i było to miejsce wręcz idealne dla wojsk alianckich. Głównym zastosowaniem owego poligonu było testowani różnego rodzaju rakiet w skutek czego były prowadzone liczne bombardowania, gdzie często bomby trafiały do jeziora Łebsko i pobliskich temu miejscu obszarach.

Napisz komentarz

Zostawiony przez Ciebie adres e-mail nie będzie widoczny publicznie.